At Last

Jsem Veronika, pracující máma tříleťačky, manželka, holka z města, co se ocitla na vesnici a učí se zahradničit, starat se o dům a hlavně žít.

Proč At Last?

V angličtině to znamená "konečně", a když jsem přemýšlela nad názvem či mottem mého blogu, všemi tématy, kterým bych se chtěla věnovat, se prolínalo právě slovo "konečně".

Konečně mám doma uklizeno. Konečně umím udržet pořádek. Konečně má vše své místo. Konečně vím, co kdy vařit. Konečně mám doma vždy nakoupeno. Konečně si umím rozplánovat peníze. Konečně. Konečně!

No a protože ono "konečně" nezní pro název webu úplně hezky a protože se mým životem také prolíná angličtina a protože doména byla volná :-), proto všechno At Last.

Doufám, že si jednoho dne "konečně" řeknete také.

Moje inspirace

Když jsme se rozhodovali, jak uspořádat kuchyň, věděla jsem, že v ní budu trávit spoustu času (jako poměrně čerstvá maminka), proto jsem si do ní dala malou televizi, která je umístěná tak, abych na ni viděla při mytí nádobí. Díky tomu jsem při vaření, mytí nádobí a dalším úklidu měla možnost shlédnout hodiny a hodiny různých videí, která mě inspirovala a pomohla mi naučit se uklízet, hospodařit, plánovat a mít ve všem pořádek.

Dala jsem pro vás dohromady seznam všech, kteří mě inspirovali. Zdroje jsou sice v angličtině, ale pokud rozumíte, určitě je doporučuji vaší pozornosti.

The Minimalists

Vše začalo, když jsem na Netflixu zhlédla dokument Minimalism. Začalo mi dávat smysl, že bych měla mít doma jen věci, které mi dávají nějakou hodnotu a mám z nich užitek.

Marie Kondo

Další z lidí, které jsem poprvé potkala na Netflixu, byla Marie Kondo. Ano, vše mám krásně poskládané a dělá mi to radost! Zjistila jsem, že ji u nás spousta lidí zná díky její knize Zázračný úklid - Pořádek jednou provždy, kterou nemám, nečetla jsem, ale darovala jsem ji mamce a švagrové a mamka po měsíci hlásí, že už taťkovi poskládala celý šuplík triček ve stylu Marie Kondo.

Clean My Space

Když jsem postupně vytřídila a vyházela většinu krámů, začala jsem se pídit po tom, jak vlastně doma správně uklízet. Jeden z YouTube kanálů, který mě nadchnul, byl kanál Melissy Maker Clean My Space. Díky ní mám spoustu receptů na domácí čisticí prostředky, které používám každý den.

Clutterbug

Co se týče organizace, bylo pro mě zajímavé zjištění, že jsem cvrček podle metody, kterou vymyslela Cassandra Aarssen. Její YouTube videa na kanálu Clutterbug vám ukážou, jaké jsou podle ní čtyři typy lidí podle toho, jak si věci organizují. Musím říct, že typologie mi obvykle nic moc neříkají, ale toto mi pomohlo najít si svůj styl a zorganizovat si věci tak, abych věděla přesně, co kde je.

The Minimal Mom

Dalším velkým zdrojem inspirace pro mě je upovídaná Dawn Madsen a její YouTube kanál The Minimal Mom. Chápu, že minimalismus není úplně pro každého, ale přinejmenším její tipy, jak vytřídit a vyklízet věci, pro mě byly velmi užitečné.

Frugal Fit Mom

Jedním ze zdrojů, ze kterých čerpám při plánování a přípravě jídla, je Christine Ashby a její YouTube kanál Frugal Fit Mom. Christine, kromě jiného, dělá občas i extrémně levné nákupy a ukazuje, že se dá i s velmi nízkým rozpočtem nakrmit i početnou rodinu.

Diane in Denmark

Diane Hansen je skotská dáma žijící v Dánsku a je to koučka "rutin"/návyků a zároveň je i bývalá lektorka systému Flylady (soubor tipů, jak si naplánovat den/týden/měsíc co se týče úklidu a spol.). Dále velmi propaguje dánské Hygge [hjuge], což je umění najít si něco krásného v každém okamžiku. Má i svůj YouTube kanál Diane in Denmark.

The Financial Diet

V poslední době sleduji také videa na YouTube kanálu The Financial Diet. Jsou v nich různé tipy, jak šetřit peníze, jak se naučit hospodařit a podobně. Zajímavá je jejich řada videí The Lifestyle Fix, která přináší praktické tipy na různá témata. Videa jsou vhodná především pro lidi na začátku jejich pracovní kariéry, ale pokud jste, jako já, do třicítky poměrně hodně zameškali, určitě tam najdete spoustu zajímavých rad.